Miski miedziane

Miski miedziane to niezwykle dekoracyjne, ale i praktyczne wyroby z niezwykle zjawiskowego, ale i przeciwdrobnoustrojowego metalu – zostały wykonane z pełnowartościowej miedzi. To produkty wyjątkowe, ponieważ jak wskazują specjaliści od Ayurvedy, tak, jak pozostałe naczynia z naszego asortymentu, są w stanie nasycić wodę jonami miedzi. To pierwiastek niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu żywego, zarówno ludzkiego, jak i zwierzęcego.

Oprócz oczywistych, podstawowych korzyści, które płyną z zastosowania miedzi, jako materiału do wytworzenia misek miedzianych, a więc właściwości przeciwdrobnoustrojowych, wyróżnia się również wyjątkowe walory dekoracyjne. Podobnie, jak pozostałe elementy naszej oferty, również miski z miedzi zostały wykonane w taki sposób, aby cieszyć oko i móc spełniać nie tylko swoją podstawową rolę, ale również upiększać wnętrze.

Jak działają miski miedziane?

Działanie misek miedzianych niczym nie różni się od pozostałych naczyń wykonanych z tego wyjątkowego surowca. Właściwości miedzi nie pozostawiają złudzeń – jej podstawowe „umiejętności” to oczywiście przeciwdrobnoustrojowość. Miedź posiada wyjątkową zdolność do blokowania namnażania się wszystkich drobnoustrojów – zarówno bakterii, jak i wirusów, które mają z nią kontakt. Jak wskazują badania, miedź potrafi poradzić sobie z każdym typem zarazków – różny jest tylko czas działania. Więcej na ten temat można przeczytać na naszym blogu, gdzie dokładniej wyjaśniamy właściwości miedzi oraz wskazujemy, jaka jest rola miedzi i dlaczego, zdaniem specjalistów od Ajurwedy – starohinduskiego systemu medycznego datowanego na 5000 lat, warto ją suplementować.

Jak wykorzystać miski z miedzi?

Miski miedziane mogą być wykorzystywane dwojako – albo tak, jak pozostałe naczynia, czyli zgodnie z zaleceniami specjalistów od Ajurvedy – do nasycania wody jonami miedzi, albo przechowywania żywności, na przykład chleba bądź owoców. Jak potwierdzają użytkownicy, przechowywany w misce miedzianej chleb, znacznie wolniej się starzeje, a dzięki właściwościom przeciwdrobnoustrojowym, materiał ten zapobiega powstawaniu pleśni. To samo dotyczy owoców lub warzyw, które znacznie wolniej się psują. Z racji właściwości antybakteryjnych, wszystkie bakterie oraz wirusy mające styczność z miedzią, nie mogę się namnażać, w efekcie czego, po prostu giną.

Miski miedziane dla zwierząt – zadbaj o zdrowie Pupila

Z racji kształtu oraz właściwości, oferowane przez nas miski miedziane to również doskonała propozycja dla miłośników zwierząt. Zamiana tradycyjnych, plastikowych, ceramicznych bądź metalowych misek na wodę dla psów lub kotów, na oferowane przez nas odpowiedniki wykonane z miedzi, może okazać się bardzo dobrą decyzją.

Jako, że miski z miedzi nasycają wodę jonami miedzi, to doskonały sposób na uzupełnienie tego pierwiastka w diecie naszych czworonożnych przyjaciół. Jest to kluczowy pierwiastek dla wszystkich organizmów żywych, nie tylko ludzi, ale również zwierząt, czy roślin. Jego niedobory objawiają się przez szereg różnych dolegliwości, które niestety zbyt rzadko są z nimi kojarzone. Uzupełnienie organizmu w miedź, często pozwala je zmniejszyć bądź całkowicie wyeliminować problemy. Należy pamiętać jednak, iż istnieją przeciwwskazania – podobnie jak w przypadku ludzi, również u psów, mogą być nimi na przykład schorzenia wątroby. W przypadku zdrowych zwierząt, nadmiar miedzi powinien zostać bez problemu wydalony. W przypadku niepewności, warto skontaktować się weterynarzem.

Dlaczego warto zdecydować się na miski z miedzi dla zwierząt?

Uzupełnienie miedzi w organizmie Pupila to jeden z plusów, ale nie ostatni. Oczywiście należy pamiętać, że aby woda w misce nasyciła się jonami miedzi, niezbędne jest odczekanie minimum 4 godzin, a najlepiej 12-16. Wszyscy wiemy jednak, że pies lub kot zawsze powinien mieć dostęp do świeżej i czystej wody. Jak wygląda to zatem w tym wypadku?

Oferując Pupilowi wodę z miski miedzianej można mieć pewność, że będzie ona czysta – szybko bowiem zostanie pozbawiona wszelkich drobnoustrojów. Jak wskazują badania, miedź bardzo dobrze i szybko radzi sobie nawet z gronkowcami lub bakteriami Coli, wirusem grypy, czy helicobacter pylori. Wyniki są nie do zakwestionowania – jest bezwzględna nawet w stosunku do koronawirusa, który może utrzymać się na jej powierzchni maksymalnie 4 godziny, podczas, gdy na stali nierdzewnej jest to nawet do 72 godzin! Można mieć zatem pewność, że nawet, jeśli Pupil napije się wody i wprowadzi do niej „nowe” szczepy bakterii i wirusów, bardzo szybko zostaną one inaktywowane.

Jeśli chce się wymieniać wodę dla Pupila, na przykład co kilka godzin, bez konieczności czekania na jej jonizację, można skorzystać z innych naczyń miedzianych, z których będzie się przelać wodę do miski. Tam poziom miedzi zostanie utrzymany. W tym celu zachęcamy do zapoznania się z ofertą i wybrania odpowiedniego produktu z asortymentu, który jest bardzo szeroki. Oferujemy między innymi butelki miedziane, czy dzbanki miedziane, które charakteryzują również niezwykłe walory dekoracyjne.

Miski miedziane – dlaczego warto nam zaufać?

Miski z miedzi dostępne w ofercie Tarruna to wyjątkowa propozycja prosto od producenta z Indii. Wszystkie propozycje z tej kategorii, podobnie jak pozostałe elementy naszej oferty, to produkty wykonane ręcznie, wykorzystując w tym celu tradycyjne metody. To produkty handmad – dzieła doświadczonych rzemieślników.

Miski miedziane są wykonane z pełnowartościowej, świeżej miedzi, o czym świadczy jasny kolor produktu. Najlepszym dowodem składu jest dostępny na stronie certyfikat, który potwierdza, że są to produkty z miedzi, pozbawione szkodliwych metali ciężkich. Niezwykle zjawiskowy design to miły dla oka dodatek, który zachwyca zarówno domowników, jak i gości. Miedź potrafi wpasować się w każdy typ wnętrza, dlatego będzie dopełniać aranżację w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Wszystkie są wykonane bardzo pieczołowicie, tradycyjną metodą wyoblania, dbając nawet o najmniejszy szczegół. Powstają z jednej blachy miedzianej, nie są w żadnym miejscu łączone, pięknie wykończone i wypolerowane.

Jak dbać o miski z miedzi?

W przypadku wszystkich naczyń z tego metalu, nie tylko misek miedzianych, bardzo ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja – nie tylko wewnątrz, aby usunąć gromadzącą się patynę, ale również z zewnątrz, by dłużej cieszyć się z ich walorów dekoracyjnych.

Patynowanie miedzi to naturalne zjawisko, ale konieczne jest jej usuwanie, najlepiej co 3 dni, maksymalnie raz na tydzień. Więcej na ten temat można przeczytać na naszym blogu, gdzie można dowiedzieć się między innymi jak czyścić miedź albo jak dbać o naczynia miedziane, aby zachować ich walory dekoracyjne. Znajdują się tam również inne, ciekawe, merytoryczne informacje dotyczące diety, czy zdrowia – nie tylko ludzi, ale również dział poświęcony właśnie naszym Pupilom. Jako miłośnicy psów, nie mogliśmy o nich nie wspomnieć. W razie pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2