Dzbanki miedziane

Wysokiej jakości dzbanki miedziane o niezwykłych walorach dekoracyjnych, które oferujemy to propozycja dla każdego entuzjasty efektownych, niebanalnych, praktycznych, ekologicznych i pięknych rozwiązań. Chcąc zaproponować Państwu produkty najwyższej jakości, w asortymencie posiadamy wyłącznie miedziane dzbanki prosto od doświadczonego producenta z Indii. Jako bezpośredni importer udostępniamy wyłącznie produkty wykonane z pełnowartościowej miedzi. Wszystkie są świeże, co potwierdza ich jasny, nieutleniony kolor, a do tego pozbawione niekorzystnych dla zdrowia metali ciężkich – na przykład rtęci czy ołowiu. Zdjęcia dzbanków są naszego autorstwa i przedstawiają realnie sprzedawany produkt, a pojemność została przez nas osobiście sprawdzona.

Miedziane dzbanki handmade – dlaczego warto w nie zainwestować?

Wszystkie dostępne miedziane dzbanki do wody są wytwarzane tradycyjnymi metodami, poprzez tak zwane wyoblanie, czyli typ plastycznej obróbki, a następnie polerowane. Oferowane przez nas dzbanki antybakteryjne miedziane są doskonałe do uszlachetniania wody – nasycają ją jonami miedzi, która jest niezbędna dla prawidłowego działania każdego organizmu żywego.

Dzbanki z miedzi na wodę to możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Taka inwestycja zwróci się bardzo szybko, ale co najważniejsze, daje mnóstwo korzyści – to duży krok w celu zmiany życia na lepsze. Proponowane dzbanki pozwalają również zaoszczędzić pieniądze. Specjaliści od ajurwedy zachęcają do korzystania z dzbanków z miedzi. Taka decyzja pozwala zrezygnować z wody butelkowanej i bezpośrednio przyczynić się do zmniejszenia ilości niekorzystnego dla środowiska plastiku, jaki rozkłada się nawet 500 lat oraz zwiększyć zasobność portfela.

Jak wskazują specjaliści od ajurwedy, wodę ze sklepu zamienia się na standardową „kranówkę”, która jest zdatna do picia i obfituje w takie same lub znajdujące się na podobnym poziomie składniki mineralne. Wystarczy pozostawić wodę w dzbanku na minimum 4 godziny (zalecana ilość to 12-16 godzin), aby pozbawić ją ewentualnych zanieczyszczeń oraz nasycić ją jonami miedzi w ilościach bezpiecznych dla zdrowia. Dzbanki miedziane na wodę nasycają ją w ilości około 1,5 mg na litr, podczas gdy rekomendowana, bezpieczna ilość miedzi, jaką warto dostarczać organizmowi, by zapobiegać niedoborom to 1-3 mg dziennie. Dokładnie tak samo jest, jeśli chodzi  pozostały asortyment – na przykład butelki handmade z miedzi czy oferowane przez nas ręcznie robione miedziane kubki. Nadmiar zostanie wydalony. Wyjątek stanowią osoby, które cierpią na  choroby uniemożliwiające suplementację miedzią – w przypadku wątpliwości, rekomendujemy skonsultowanie się z lekarzem. Zapewnienie organizmowi codziennej dawki miedzi wyłącznie przez zbilansowaną dietę jest bardzo trudne, dlatego dzbanki z miedzi to wygodna pomoc.

Dzbanki z miedzi dla wymagających

Niedobory miedzi prowadzą do niekorzystnych zmian w organizmie – potrafią nawet powodować nowotwory i choroby serca. Specjaliści twierdzą, że wystarczy 1 mg dziennie, aby cieszyć się większą odpornością, zdrową skórą, poprawić pracę układu nerwowego czy wspomóc organizm w oczyszczeniu z metali ciężkich. Jak wskazują specjaliści od ajurwedy, dzbanki miedziane mogą stanowić pomoc na nowej drodze do zdrowia. Woda nasycona jonami miedzi może okazać się bardzo korzystna również dla Pupili, u których miedź również wpływa na kondycję skóry, odpowiada za wytrzymałość kości, czy reguluje metabolizm.

To jednak nie koniec korzyści – wszystkie dostępne dzbanki z miedzi ręcznie robione to wytwór hinduskich, doświadczonych rzemieślników, którzy dbają również o ich walory dekoracyjne. Są one bardzo efektowne, dlatego mogą posłużyć również jako wspaniała ozdoba w każdym wnętrzu – zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Równie zjawiskowe są pozostałe elementy asortymentu – na przykład magnetyczne miedziane bransoletki, które nie tylko stymulują organizm do samowyleczenia, ale także stanowią wspaniałą dekorację i uzupełnienie stylizacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, oferujemy wiele modeli, wśród których z pewnością znajdziecie Państwo ten odpowiadający Państwa potrzebom i preferencjom. Gwarantujemy, że będą stanowić niebanalne uzupełnienie zastawy stołowej.

Dzięki niebywałym walorom ozdobnym, dzbanki mogą pełnić również funkcję czysto reprezentacyjną – to idealna propozycja dla osób, dla których liczy się prestiż. Entuzjaści niebanalnych dekoracji mogą wykorzystać je nawet, jako nietypowy wazon do kwiatów, czy konewkę. Wszystko jest kwestią kreatywności – ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Miedziane dzbanki handmade

Oferowane przez nas dzbanki z miedzi to produkty pełnowartościowe, co widać już po kilku dniach użytkowania. Miedź ulega patynowaniu (utlenianie), w efekcie którego zmienia kolory, przechodząc przez ich różne odcienie – od czerwonego, do zielonego. To normalne zjawisko świadczące o tym, że mamy do czynienia z produktem wykonanym z miedzi. Patyna to naturalne zjawisko – stanowi ona naturalną barierę miedzi przed korozją. Można jednak łatwo usunąć ją poprzez cykliczne oczyszczanie dzbanków miedzianych roztworem cytryny i soli. Miedź to materiał delikatny, miękki, dlatego niezbędna jest również odpowiednia dbałość o wykonane z niej antybakteryjne dzbanki. Instrukcja postępowania zawsze wysyłana jest wraz z zamówieniem, ale więcej na ten temat można znaleźć również na naszym blogu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6