Czyściki miedziane do języka

Czyściki do języka to skuteczna pomoc w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Kluczem do sukcesu jest jednak wybranie przyrządu wykonanego z odpowiedniego materiału, aby proces ten był prosty, szybki i efektywny. Oferowane przez nas czyściki miedziane do języka to doskonała alternatywa dla podobnych produktów wykonanych ze stali lub tworzyw sztucznych. Miedź charakteryzuje się potwierdzonymi badaniami właściwościami antybakteryjnymi – zwalcza również wirusy i grzyby, pozostawiając świeży oddech. Skrobaki z miedzi do języka polecają nie tylko wyznawcy ajurwedy, którzy praktykują ten rytuał od tysięcy lat. Czyszczenie języka jest rekomendowane również przez dentystów, których zdaniem, proces ten stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej.

Jak działają czyściki do języka z miedzi i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Nie jest żadną tajemnicą, że miedź charakteryzuje się właściwościami prozdrowotnymi. Jak wskazują informacje zaczerpnięte między innymi z Europejskiego Instytutu Miedzi, to właśnie miedź jest w stanie w bardzo krótkim czasie wyeliminować z powierzchni niebezpieczne mikroorganizmy. Usuwa nie tylko niebezpieczne dla zdrowia bakterie,  ale także wirusy, czy grzyby. Miedź jest w stanie wyeliminować na przykład gronkowca złocistego w czasie zaledwie 15 minut lub poradzić sobie z 99,9 % bakterii MRSA w ciągu zaledwie 2 godzin. Potwierdzają to liczne badania przeprowadzane na całym świecie. Jak wskazują najnowsze wyniki, kontakt z miedzią eliminuje nawet koronawirusy , które nie mogą się namnażać. Dlatego właśnie oferowane przez nas antybakteryjne czyściki z miedzi do języka to najskuteczniejsza broń w walce z drobnoustrojami w jamie ustnej.

Skrobaczki do języka miedziane handmade – zaufaj marce Tarruna i postaw na jakość w dobrej cenie

Jako bezpośredni importer naczyń, biżuterii i akcesoriów z miedzi, oferujemy wyłącznie najwyższej jakości miedziane skrobaki do języka, które są wykonane z pełnowartościowego materiału. Charakteryzują się najlepszym, jedynym słusznym składem dla

tego typu produktów – więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać w dziale certyfikaty. Na kanwie informacji pozyskanych z Europejskiego Instytutu Miedzi oraz od naszego producenta stworzyliśmy ofertę obfitującą w produkty, które są nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Jest tak nie tylko, jeśli chodzi o dostępne w tej kategorii czyściki miedziane do języka, ale również pozostały asortyment, taki jak dzbanki miedziane czy bransoletki miedziane. Cały dostępny asortyment został dobrany tak, aby spełniać wszystkie oczekiwania, nawet najbardziej wymagających klientów. Oferujemy tylko certyfikowane produkty z miedzi.

Czyściki z miedzi do języka handmade dostępne w naszym asortymencie to produkty wykonywane ręcznie w Indiach, przez doświadczonych rzemieślników. Są to produkty prosto od producenta, wykonywane tradycyjnymi metodami. Pozbawione są między innymi rtęci i ołowiu – metali ciężkich, które są niekorzystne dla zdrowia. Nie zapominamy również o kwestiach estetycznych, dlatego charakteryzuje je również bardzo efektowny design.

Dlaczego warto zdecydować się na antybakteryjne przyrządy do czyszczenia języka z miedzi?

Czyściki z miedzi antybakteryjne z naszej oferty to między innymi:

  • ergonomia – kształt dostosowany do języka, który pozwala na komfortowe użytkowanie,
  • komfort – czyściki są elastyczne,
  • bezpieczeństwo użytkowania – krawędzie bez ostrych
  • zakończeń,
  • uniwersalność – ze względu na kształt i elastyczność, mogą korzystać z nich zarówno dorośli, jak i dzieci,
  • świeża miedź – wskazuje na to brak znamion użytkowania oraz kolor,
  • mały rozmiar – bez problemu zmieści się w torebce, kosmetyczce, lub plecaku, dzięki czemu może być stosowany kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Przyrządy do czyszczenia języka z miedzi, które udostępniamy, mogą wspomóc walkę z nieświeżym oddechem i pozwolić zapomnieć o braku świeżości w jamie ustnej raz na zawsze. Należy pamiętać, że bakterie nie osadzają się wyłącznie na zębach, ale również na języku – to ich naturalne środowisko egzystowania, z idealnymi warunkami do rozwoju. Czyszczenie języka za pośrednictwem miedzianych skrobaczek do języka to na prosty, przyjemny, tani, ale przede wszystkim skuteczny sposób na wspomaganie higieny jamy ustnej i neutralizację negatywnego wpływu bakterii.

Jak używać czyściki do języka miedziane ręcznie robione?

By cieszyć się z efektów oferowanych przez nas skrobaków do języka nie potrzeba żadnej wiedzy tajemnej. Przyrządy do czyszczenia języka, które oferujemy są bardzo łatwe w użytkowaniu. Wystarczy przyłożyć czyściki do języka i wykonywać delikatne ruchy zeskrobujące. Istotne jest, aby robić to od nasady, czyli tyłu języka, do przodu. Kluczowe jest powtórzenie tej czynności od 7-14 razy. Ostateczna ilość powtórzeń zależy od nagromadzenia się osadu – robimy to tak długo, aż zostanie on usunięty. Bardzo ważne jest również, aby pozbawić czyścik osadu przed każdym kolejnym ruchem zeskrobującym. Należy pamiętać, że w przypadku miedzi dozwolone jest stosowanie w tym celu wyłącznie czystej, maksymalnie letniej wody.

Jak dbać o czyściki do języka z miedzi?

Po oczyszczeniu języka z osadu, konieczne jest zadbanie o sam produkt. W tym celu należy jeszcze raz opłukać go wodą  (nigdy gorącą, maksymalnie letnią) i wytrzeć do sucha za pomocą delikatnej ściereczki lub ręcznika papierowego. Zabronione jest wykorzystywanie detergentów lub mycie w zmywarce. Jeśli czyściki miedziane pozostaną mokre, rozpocznie się proces utleniania, który objawia się poprzez nalot przyjmujący różne barwy – między innymi brązowy, zielony, czy czerwony Jest to zjawisko naturalne, które dokładnie wyjaśniamy na blogu. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się jak zachowuje się miedź, zachęcamy do lektury. Można zaleź tam również dokładną instrukcję pielęgnacji produktów z miedzi i dowiedzieć się, jak czyścić naczynia miedziane oraz pozostałe akcesoria wykonane z miedzi skutecznie oraz tak, aby zachowały nienaganny wygląd na lata. Porady dotyczą wszystkich produktów wykonanych z miedzi, które posiadamy w ofercie.

Wyświetlanie jednego wyniku